ت گرانی 500 درصدی لوازم یدکی کامیون چیست
به گزارش وب سایت خبری تین نیوز، یکی از فعالان بخش حمل و نقل جاده ای می گوید: افزایش قیمت قطعات یدکی، باعث شده ناوگان حمل و نقل جاده ای از نفس بیفتد.

به نقل از تین نیوز، محمد اتحادی به این شبکه خبری گفته است : در سال 1397 با توجه به 2 برابر شدن قیمت دلار و رسیدن دلار به مبلغ 18000 در روزهای اخیر این اتفاق پیش آمده است.

این راننده کامیون ابراز داشته: زمانی که قیمت دلار به 18000 تومان رسید نتیجه آن را با افزایش قیمت لوازم یدکی کامیون مشاهده کردیم اما با پایین آمدن ارزش دلار همچنان می بینیم که قیمت قطعات کاهش نیافته است.

وی افزود : وجود چنین مشکلی شرایط کامیون داران را بسیار سخت کرده است و قادر به تعمین هزینه های تعمیر موتور کامیون های خود نیستند.
او در ادامه به وب سایت خبری تی نیوز گفت : اگر کامیونداران به دلیل استهلاک لاستیک مجبور به خرید آن باشد شاید بتواند با قرض گرفتن یا دریافت وام و چک ضمانت لاستیک نو خرید کند اما اگر موتور کامیون دچار مشکل شود و از کار بیفتد چه باید بکند؟وی در ادامه گفت: می توانیم لاستیک را به هر صورت که شده تهیه کنیم و یا چند مدتی با لاستیک فرسوده به کارمان ادامه دهیم اما اگر موتور کامیون دچار مشکل شود و نیاز به تعمیرات اساسی داشته باشد حدود 100 میلیون تومان هزینه دارد و ما نمی توانید از پس از خرج بر بیاییم.

اتحادی تاکید می کند : با وجود وضعیت نه چندان مناسب تامین لوازم یدکی، مشخص کردن قیمت حقیقی قطعات بر عهده چه سازمان یا ارگانی است؟
وی با مطرح کردن این سوال ادامه داد چرا نباید یک بانک حمل و نقل یا کارگشایی برای کامیونداران وجود داشته باشد.

اتحادی از مدیران کانون کامیون داران و رانندگان درخواست نمود برای راه اندازی بانک کارگشایی کامیون داران در کلان شهرها می توانند از همکاری و پس انداز رانندگان کامیون کمک بگیرند.