به نقل از خبرگزاری خودروکار، روزهای پایانی اردیبهشت ماه بود که رئیس اتحادیه مکانیسین های تهران از رشد 70 درصدی قیمت روغن موتور خودروها در سکوت خبر داد.
علیرضا نیک آیین درباره خطر این امر هشدار داد ، این موضوع منجر به مراجعه نا به هنگام خودرو داران برای تعویض روغن می‌‎شود که همین امر مشکلات اساسی برای خودرو ها و آلودگی هوا به دنبال خواهد داشت.
این درحالی است که کارخانه ها معتقدند افزایش قیمت تهیه مواد اولیه وارداتی موجب افزایش قیمت تمام شده روغن موتور شده است و این موضوع قابل اجتناب نبوده است.
ریاست اتحادیه فروشندگان لاستیک ، روغن و فیلتر با تایید این موضوع تاکید کرد افزایش قیمت روغن موتورهای دیزلی 60 درصد و روغن موتورهای بنزینی 70 درصد رشد داشته است. در حالی که تعیین قیمت و نظارت بر رعایت آن به عهده سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و نیز سازمان صمت بوده و این اتحادیه توان اجرایی در این زمینه ندارد.
او در ادامه چنین گفت که : محصولاتی که در گذشته تولید شده است با قیمت روز در بازار عرضه می‌شود و این امر نگرانی هایی را برای واحدهای تعویض روغن و خودرو داران ایجاد نموده است.
در پی این خبر دبیر کانون انجمن های صنفی کامیون داران کشور از کمبود روغن موتور کامیون ها از اوایل اردیبشهت ماه امسال خبرداد و خاطر نشان کرد: با افزایش قیمت 60 درصدی روغن موتور ، شاهد کمبود این محصول در بازار خواهیم بود.
چند روز بعد از انتشار این اخبار ، سازمان تعزیرات حکومتی در این خصوص عنوان کرد این سازمان هیچ مجوزی برای افزایش قیمت روغن موتور از طرف سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان دریافت نکرده است و این اقدام را خلاف قانون دانست.